Малхут
Остап Украинец
0
(0)
Остап Украинец
0
(0)

"Малхут" - дебют автора. Це варто запам'ятати. Дебют, як на мене, стерпний, без ефекту "вау, це просто щось неймовірне...".
А тепер трішки суб'єктивних думок про роман.
Мова твору - чудова (мені імпонує).
Ідея обіграти історію Станіславівської фортеці з конспірологічного, містичного боку похвальна. Правда її реалізація - така собі.
Вже вдруге підряд у сучасному українському романі мені бракує наповненості сюжету та героїв (у випадку "Малхута" - Іґнація Камінського). Тут все розвивається якимось галопом: "пішов, прийшов, знайшов, утік, вернувся, шукав, не знайшов/знайшов, завіса". Дуже не вистачало глибини, психологізму, детального опису. Інколи ловив себе на думці: "якщо цей момент трішки розтягнути, буде цікавіше". А можливо, то я просто літературно балуваний.
Декілька слів про місто. Чому Станіславів у 1860-х раптом став Станіславом для мене загадка. Може то є якісь історичні підводні камені, про які я не знаю, тому запитаю про це в автора.
Описи міста (особливо про фортецю) для мене були не нові, їх я вже читав раніше у наукових джерелах. А от момент з мармулядовою пожежею захопив, хоч він, на сторінках книжки та у моїй голові, також пронісся галопом.
Були у романі й моменти, які просто винесли мені мізки: раптова поява Івана Франка, "злив" ордена Дракона (не казатиму як саме, бо то спойлер) та завершення (до чого воно, не знаю).
Загалом, дебют він є дебют, і на це багато що можна списати. А якщо чесно, цікаво буде спостерігати за подальшим розвитком чи не розвитком автора.
Комментарии 1
Ваш комментарий
, чтобы оставить комментарий.
Підтримую на всі сто! Дуже схожі думки, начебто задум і непоганий, але виконання.... ну таке. У післямові зазначено, що автор написав роман за три місяці. Думаю, якщо б трохи ще допрацював, ми б отримали значно якісніший продукт. Дякую за відгук!